کمک خیریه همای رحمت کرمانشاه به ایتام نیازمندان

کمک خیریه همای رحمت کرمانشاه به ایتام نیازمندان

کمک خیریه همای رحمت کرمانشاه به ایتام نیازمندان

خیریه همای رحمت کرمانشاه در یلدا 99

یلدا یعنی با هم بودن، کنار هم بودن و به یاد هم بودن

در یلدای 99 خیریه همای رحمت کرمانشاه با نیت کمک به ایتام و نیازمندان و به لطف آن نازنین پروردگار و به برکت سخاوت دستهای پرمهرتان توفیقی حاصل شد که موسسه خیریه همای رحمت کرمانشاه در یلدای سال 1399 توانست  ۳۰ بسته ( آجیل و گوشت گرم گوسفندی ) به مبلغ 11/800/000 تومان با مهربانی های شما عزیزان را در این شب به دست خانواده های ایتام و  نیازمندان بی سرپرست و محروم شهر کرمانشاه رساندیم .
مهرتان گرمابخش یلدای سرد ایتام و نیازمندان گردید

کمک خیریه همای رحمت کرمانشاه در شب یلدای ۹۹ به نیازمندان

«شب یلدا»؛ یکی از گرم‌ترین شب‌های سرد زمستان، از باستان تاکنون فرصتی بوده برای چله و چله‌نشینی، برای مهرورزی.

ایرانیان باستان دریافتند که کوتاه‌ترینِ روزها، آخرین روز پاییز و شب اول زمستان است و بلافاصله پس از آن است که روزها به تدریج بلندتر و شب‌ها کوتاه‌تر می‌شوند، از همین رو آن را شب زایش خورشید (مهر) نامیده و آن را آغاز سال قرار دادند.

کریسمس مسیحیان نیز ریشه در همین اعتقاد دارد. آن‌ها برای مقابله با تاریکی و جشن کوتاه شدن آن، آتش می‌افروختند تا تاریکی و عاملان اهریمنی و شیطانی نابود شده و بگریزند. جشنی، همراه با خوردن، نوشیدن، شادی و پایکوبی، گفتن و شنیدن.

برای جشن گرفتن میلاد مهر، سفره‌ای پهن می‌شد که با انواع میوه‌های تازه فصل، میوه‌های خشک شده و نوشیدنی‌ها متنوع سفره‌آرایی می‌گشت که به آن سفره یلدا یا چلّه می‌گفتند.

هم‌اکنون نیز سفره شب یلدا با خشکبار، انار دانه شده یا هندوانه، تزئین می‌شود و در کنار آن‌ها کتاب قرآن، حافظ و یا شاهنامه قرار می‌گیرد.
برای نیاکان ما ایرانیان که به آئین مهر دلبستگی داشتند، رنگ قرمز، نماد نور خورشید و گرامی بود. کمک خیریه همای رحمت کرمانشاه به  یاد ایتام نیازمندان بود

کمک خیریه همای رحمت کرمانشاه در شب یلدای ۹۹ به نیازمندان

 

برگزاری آیین شب یلدا، همواره نشان از امید دارد.

 نوید آن‌که دل قوی دار، سحر نزدیک است.

موسسه خیریه همای رحمت کرمانشاه

لینک خارجی برای تست